fbpx
Pogoda: 18 °C
Czas lokalny: 21/08/2019 15:27
 • pl
 • en
 • uk
 • pl
 • en
 • uk

Dosłońce 56, 32-222 Racławice

40 min od serca Krakowa

Elektroterapia

Jest skuteczną metodą w przypadku występowania ostrych i przewlekłych bólów, a także leczenia stanów pourazowych i zapalnych. Działanie mikroprądów przyśpiesza proces regeneracji tkanek i obrażeń oraz prowadzi do zaniku obrzęków. W elektroterapii wykorzystuje się działanie biologiczne prądu elektrycznego, który w zależności od rodzaju powodować może:

 • Pobudzenie nerwów i mięśni
 • Uśmierzenie bólu
 • Złagodzenie stanu zapalnego
 • Zwiększenie ukrwienia tkanek
 • Polepszenie trofiki tkanek
 • Intensyfikację przemiany materii
 • Przyspieszenie regeneracji tkanek

Cena: 15 PLN / 15 min.

Prąd galwaniczny
W zabiegu tym wykorzystywane jest lecznicze działanie prądu stałego na organizm pacjenta. Zabieg ten powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w okolicy poddanej zabiegowi, poprawia trofikę tkanek, przyspiesza regenerację oraz zwiększa wchłanianie się krwiaków i obrzęków. Galwanizacja działa przeciwbólowo.

Prądy diadynamiczne
Pozwalają na szybszy powrót do pełnej sprawności. Terapia tymi prądami jest całkowicie bezbolesna, przynosi wyraźną ulgę i poprawę zdrowia.

Prąd Träberta
Prąd, którego cechą jest silne działanie przeciwbólowe oparte na teorii bramki kontrolnej Qalla i Melzaca. Podczas przepływu prąd ten powoduje drżenie mięśni, wibrację, zmniejszając ich napięcie, co dodatkowo zwiększa efekt przeciwbólowy.

Prąd faradyczny
Wywołuje tężcowy skurcz mięśnia, trwający przez cały czas jego przepływu, ponieważ impulsy działają na mięsień w krótkich odstępach czasu, uniemożliwiając jego rozkurcz. Ponieważ na prąd faradyczny reagują tylko mięśnie zdrowe i nieznacznie uszkodzone, ogranicza to poważnie możliwość jego wykorzystania do elektrostymulacji.

Prąd neofaradyczny
Prąd o działaniu analogicznym do prądu faradycznego. Wywołuje skurcze tężcowe prawidłowo unerwionych mięśni. Może być stosowany do elektrostymulacji oraz elektrodiagnostyki.

Prądy interferencyjne
Prądy impulsowe średniej częstotliwości. Na potrzeby terapeutyczne zostały zmodulowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Powstają w wyniku interferencji w tkankach dwóch prądów przemiennych średniej częstotliwości.

Prądy kotz’a
Stymulują mięśnie w zaniku prostym oraz zwiększają siłę i masę mięśni zdrowych.

Prądy tens
Metoda elektroterapii służąca do zwalczania zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego. To przez skórną stymulację elektryczna nerwów za pomocą prądów niskiej częstotliwości. Prądy te zagłuszają sygnały bólowe i uwalniają pacjenta od uciążliwych dolegliwości.

Fale H
To rodzaj dwubiegunowego prądu do  skutecznego uśmierzania bólu. Wzrost przepływu limfy i krwi przyśpiesza odpływ toksyn i zmniejsza obrzęk (częstotliwość “niska”). “wysoką” częstotliwość stosowaną do uśmierzania bólu są w stanie znieść nawet bardzo wrażliwi pacjenci

Mikroprądy
Mikroprądy przyspieszają procesy regeneracji tkanek, czas leczenia ran i zrostu kości. Pozwalają na zwiększenie zakresu ruchu i zmniejszenie obrzęków.

Fale o średniej częstotliwości
Zastosowanie ich wzmacnia lokalne rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Powoduje to przyspieszenie usuwania obrzęku miejscowego oraz zwiększenie metabolizmu. Te działania sprawiają, że idealnie nadają się do stosowania w medycynie sportowej, w stanach ostrych oraz wspomagają gojenie urazów tkanek miękkich.

Stymulacja spastyczna
Ma na celu zmniejszenie spastyczności mięśni oraz przywrócenie ich równowagi fizjologicznej poprzez naprzemienną pracę mięśni zginaczy i prostowników wymuszoną przepływem prądu. Stosowana jest przy dysfunkcjach centralnego układu nerwowego, w których dochodzi do porażenia spastycznego mięśni.

Hvt terapia wysokonapięciowa
Ten prąd impulsowy o bardzo krótkich impulsach, niskim natężeniu i wyższemu napięciu wywołuje wyjątkowo pozytywne działanie mikorelaksacyjne i analgetyczne. Często jest zalecany w leczeniu mięśni hipertonicznych i zmian patologicznych reakcji mięśniowych.

Prąd vms
Prąd vms ze względu na stosunkowo krótki czas trwania impulsu w stosunku do czasu trwania przerwy, powoduje mniejsze obciążenie skóry. Parametry te sprawiają, że prąd ten doskonale nadaje się do wzmocnienie mięśni oraz wykazuje działanie przeciwbólowe przy użyciu wysokiej intensywności.

Epir
EPIR jest sekwencją składającą się z czterech TENS. Konwencjonalny PIR jest to manualna technika relaksu mięśni stosowana przez terapeutów. EPIR naśladuje tę procedurę i przynosi ten sam efekt relaksacji mięśni.

Jest to metoda wykorzystująca promień świetlny o odpowiednim natężeniu i skupieniu. Polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek, w które głęboko wnika. Dzięki temu dostarczamy do tkanek i komórek dodatkowa energie wspomagającą naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może być wykonywany w stanach ostrych, podostrych i przewlekłych.

Działanie terapeutyczne – laseroterapia:

 • Przeciwzapalne
 • Przeciwbólowe
 • Przeciwobrzękowe
 • Usprawnienie mikrokrążenia
 • Przyspieszenie regeneracji tkanek
 • Stymulacja procesów immunologicznych

Cena: 15 PLN / 15 min.

Tkanka naświetlana tego typu falami podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Mają działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie. Mikroruchy cząsteczek tkanek powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, wzrost elastyczności kolagenu i przepuszczalności błon. Skutkiem tego jest przede wszystkim uelastycznienie blizn, zmniejszenie przykurczów, poprawa odżywienia, działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Dlatego ultradźwięki bardzo pomagają w przypadkach głębokich blizn, wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień stawowych, zespołów przeciążeniowych, przewlekłych złamań, obrzęków, krwiaków, urazów, czy ostrogi piętowej.

Działanie:

 • Przeciwbólowe
 • Zwiększające ukrwienie tkanek
 • Zmniejszające napięcie mięśni
 • Zwiększające rozciągliwość tkanki łącznej (blizny, stany po urazach mięśni i torebek stawowych)
 • Przyspieszają gojenie ran

Cena: od 12 PLN / 3 – 15 min

Fonoforeza borowinowa

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek leczniczych składników pasty borowinowej za pomocą ultradźwięków. Efekt terapeutyczny jest sumą mechanicznego oddziaływania fali akustycznej oraz substancji zawartych w borowinie.

Cena: 20 PLN / partia ciała

Umów się na konsultację z Fizjoterapeutą:
tel.: +48 12 378 47 27
mail: spa@dosloncespa.pl