Weather: 20 °C
Local time: 05/10/2021 12:14
 • pl
 • en
 • uk
 • pl
 • en
 • uk

Dosłońce 56, 32-222 Racławice

40 min od serca Krakowa

Rekreacja

Rowerowo

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA położony jest na Wyżynie miechowskiej w oddali od ruchliwych tras ekspresowych (15 km. od trasy E7, 2 km. od trasy powiatowej Miechów-Racławice)

Otoczenie hotelu umożliwia aktywny wypoczynek dla całej rodziny wśród lasów i łąk tworzących charakterystyczny dla tego regionu pejzaż polskiej wsi. Wokół hotelu znajdziemy wiele kilometrów tras zarówno na rowery szosowe jak i sportowe przygody MTB. Otoczenie lasów, łąk i pustkowia sprzyja spędzeniu niesamowitych chwil w bliskim kontakcie z naturą.

Po wyczerpującej wycieczce wspaniale zrelaksować się na saunie lub w jacuzzi popijając orzeźwiające koktaile

Golf driving range, golf puttin green

Oddajemy do Państwa dyspozycji 500 metrowy odcinek do ćwiczeń i nauki gry w golfa.  Na strzelnicy golfowej – driving range – golfista trenuje uderzenie – zamach  golfowy (ang. golf swing) poprzez wybijanie piłek na długie i krótsze odległości – szlifuje technikę gry, celność i umiejętność wybijania piłek różnymi kijami. Odległości zaznaczone są tablicami z dystansem w metrach. Na polu do ćwiczenia celności – puttin green osoba ćwicząca trenuje precyzję uderzenia. Putting green służy do puttowania (wbijania piłki do dołka) odpowiednim kijem typu putter – celność z jak najmniejszą ilością uderzeń.

Strefa wellness

Odprężenie na wyciągnięcie ręki. Basen, trzy sauny (fińska, ziołowa i parowa), jacuzzi zewnętrzne, jacuzzi wewnętrzne, bicze szkockie i piękny relaksacyjny taras z hamakami i strefą chillout’u

Nowoczesne gabinety, profesjonalni masażyści i balijscy terapeuci – to nasz sposób na Twój relaks w naszym Hotelu. Dysponujemy jedenastoma gabinetami zabiegowymi, w tym czterema specjalnie przygotowanymi do masaży balijskich. Pielęgnacje ciała, twarzy, rehabilitacje to pozostałe usługi, które znajdą Państwo naszym luksusowym SPA.

Aktywny wypoczynek

Dla naszych gości oddajemy ponad 6 hektarów zagospodarowanej powierzchni rekreacyjnej – boisko do siatkówki, piłki plażowej, koszykówka – street-ball, oświetlony kort tenisowy, badminton. Ponadto zapraszamy do spędzania wspólnie aktywnego wypoczynku – wycieczki nordic walking, zumba, aqua-aerobic, joga to tylko niektóre atrakcje grupowe do wzięcia udziału w których serdecznie Państwa zapraszamy.

Zdrowo, naturalnie, ekologicznie

Chcesz zachęcić swoje dzieci do zdrowego trybu życia, lub samemu sprawdzić, że pożywienie które zapewniamy jest najwyższej jakości. Zachęcamy do odwiedzenia naszej szklarni i ogródków warzywnych. Hodujemy w nich warzywa i zioła, które prosto stamtąd trafiają do Państwa potraw. Gdzie indziej można obejrzeć jak rosną grządki pomidorów, ogórków, rzodkiewek czy jarmużu. Nasz ogródek pielęgnujemy z najwyższą starannością.

Animacje hotelowe

Dbamy o Państwa samopoczucie realizując liczne warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – warsztaty kosmetyczne, kulinarne, warsztaty pieczenia ciasteczek dla dzieci, rozgrywki gier planszowych, wieczory muzyczne, ogniska z kiełbaskami, wieczory grillowe, turnieje bilardowe, turnieje golfa, siatkarskie i inne. To tylko nieliczne z naszych pomysłów, które realizujemy wraz z naszymi doświadczonymi animatorami aby urozmaicić Państwu maksymalnie pobyt w naszym malowniczym obiekcie.

Wycieczki krajoznawcze

Racławice słyną nie tylko z pięknych okolic, ale przede wszystkim z miejsca zwycięskiej walki Tadeusza Kościuszki nad Wojskami Rosyjskimi. Poza pamiątkami z tych wydarzeń znajdziemy na przestrzenni kilkunastu kilometrów wiele pomników przyrody, zabytków a także interesujących punktów widokowych dostępnych dla każdego – pieszego, rowerzysty, czy zmotoryzowanego turysty. Zapraszamy do odwiedzenia punktów takich jak: Wieża widokowa w Dosłońcu, Pomnik Bartosza Głowackiego w Racławicach, Kościół p.w. św.Piotra i Pawła Apostołów, Kopiec Kościuszki i Dwór Walerego Sławka w Janowiczkach, Dwór w Marchocicach, Dziemięrzycach.

Wszystkie te miejsca będą wspaniałym punktem przystankowym czy piknikowym na drodze zwiedzania okolic.

Natura 2000

Gmina Racławice charakteryzuje się różnorodnością i bogactwem form ukształtowania powierzchni, budowy geologicznej, szaty roślinnej i światem zwierząt.

W granicach administracyjnych gminy Racławice znajdują się cztery rezerwaty przyrody z czego w najważniejszy z nich rezerwat „wały” znajduje się tuż obok Hotelu Mercure Dosłońce na południowym stoku wzgórza.
Rezerwat został utworzony w 1958 roku, na powierzchni 5,82 ha objęty jest systemem ochrony wybranych elementów przyrody Natura 2000.
Jest to rezerwat ścisły florystyczny. Zbocze wzgórza pokryte jest licznymi gatunkami roślinności stepowej z jednym z czterech w Polsce stanowisk dziewięćsiła popłocholistnego.

Zwiedzanie

Położenie naszego hotelu na granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego to obszar o bogatej ofercie zarówno kulturowej jak i geograficznej. W okolicy można spotkać wiele ciekawych muzeów, zabytków czy innych atrakcji i aktywności dla zwiedzających czy rodzin. Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym specjalnie dla Państwa przewodnikiem. Szczególnie zachęcamy do:

 • Zwiedzenia Muzeum Ziemi Miechowskiej,
 • Odwiedzenia Bazylika Grobu Bożego w Miechowie,
 • Wycieczki do Niezwojowic gdzie czeka Makieta Bitwy pod Racławicami i zagroda edukacyjna (2 km.)
 • Odwiedzenia Motylarnii w Czaplach Wielkich (23 km)
 • Odwiedzenia Muzeum Kapuścianego w Charsznicy (24 km)
 • Wzięcia udziału w spływie kajakowym Nidą (40 km)
 • a może po prostu Kraków (45 km.)

Pytania i odpowiedzi

Tak. W Hotelu akceptowane są zwierzęta za dodatkową opłatą, ale nie w miejscach publicznych takich jak: Restauracja, czy strefa Wellness.
Tak. Wszystkie nasze usługi: Hotel, Restauracja, Strefa Wellness & SPA (basen, jacuzzi, sauny) znajdują się w jednym budynku.
Tak. W hotelu posiadamy dwie windy.
Od serca Krakowa dzieli nas około 40 minut jazdy samochodem.
Wymiary basenu to: 12,5m x 8m i głębokości 1,3m.
Brak zdjęcia