+48 12 378 4727
Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA****, Racławice
A cleansing weekend with HOT YOGA

A cleansing weekend with HOT YOGA

 • 2 nights
 • Full Board

Sports and entertainment

Zajęcia Jogi odbywają się pod patronatem Joga Centum, Krakow - szkoły z kilkunastoletnim doświadczeniem prowadzenia zajęć i warsztatów na wszystkich poziomach zaawansowania.

Prowadzący:

24-26 marca 2023 - Edyta Krawczyńska

Rodowita krakowianka, po 16 latach pobytu w Manchesterze wróciłam do naszego magicznego miasta. Już od pierwszego spotkania z jogą wiedziałam, że chcę się nią dzielić.
Ukończyłam  270-godzinny kurs nauczycielski Yoga Alliance - pod okiem Stephanie Millar - Kopyar i Dominika Trznadla. Korzystam z jogi w walce z uzależnieniem i dla ukojenia ciała, duszy i umysłu. Uwielbiam przekazywać to dalej. 
Na zajęciach skupiam się przede wszystkim na różnorodności oraz na tym, jak wiele możliwości pracy z ciałem i umysłem daje nam joga. Praktyka, którą dzielę się z innymi uczy jak odciąć się od ambicji i pogoni za sukcesem. Uwaga, zarażam uśmiechem! ???? , Na moich zajęciach tworzę bezpieczną atmosferę, w której możesz się prawdziwie rozluźnić. Wszystko po to, aby po savasanie wstać z maty ze świeżym umysłem i za każdym razem odkryć coś nowego o sobie.

31 marca- 2 kwietnia 2023 - Katarzyna Pasławska

Z ruchem związana od 7 roku życia, kiedy to zaczęła swoją przygodę z gimnastyką sportową. Ukończyła 100 godzinny kurs jogi metodą Iyengara i jest w trakcie kończenia kursu 300 godzinnego jogi integralnej. Jej pasją jest zgłębianie nowej wiedzy z dziedziny rozwoju duchowego, a także neuroplastyczności mózgu. Jej specjalnością jest joga Yin, yogalates, a także medytacja mindfullness i techniki oddechowe. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu biegając i chodząc po górach.

14-16 kwietnia 2023 - Paulina Kołodziejska

Od wielu lat jestem związana z tematem szeroko pojętego zdrowia i tym co człowiek może sam zrobić, aby to zdrowie utrzymać na co dzień. Poprzez jogę uczę się poznawać swoje ciało lepiej z każdym dniem, odkrywam jego możliwości i nawiązuje relacje z subtelną mocą oddechu. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, nauczam praktyk opartych na pracy z ciałem, świadomym oddechem oraz tego jak utrzymać układ nerwowy w zdrowiu. Bazuje na takich stylach jak Vinyasa, Hatha, Yin, Nidra Yoga, ale nie tylko. Moje początki sięgają roku 2017, kiedy to zaczęłam uczyć Pilatesu i treningu funkcjonalnego. Moje nauczania oparte są na poszukiwaniu komfortu w ciele, uczucia miękkości, swobody i wewnętrznego piękna. Jest też zupełnie inna strona tego czym się zajmuję. Ta, którą fascynuje ludzka Wielowymiarowość. Kilka lat temu odnalazłam astrologię, która okazała się być bardzo pomocnym narzędziem rozwoju, inspiracją, ale też drogą przybliżająca zrozumienie cykliczności w której wszyscy żyjemy. Moją misją jest przypominać o potencjale i życiu w zgodzie ze sobą, wzmacniając Twoje poczucie Siebie. Integrując różne metody rozwoju i pracy z człowiekiem w całość tworzę przestrzeń, gdzie poprzez doświadczenie ciała, swobodnego ruchu, oddechu, energii i unikalności języka astrologii poszerzamy głębsze odczuwanie Siebie.

21-23 kwietnia 2023 - Marta Perez Sawiuk

Pasjonatka zdrowia i aktywności fizycznej pod różnymi jej odsłonami od jogi, treningu siłowego, wspinaczki, padla po rower i chodzenie po górach. Z jogą zetknęła się po raz pierwszy w 2010 roku i przez lata praktykowała w różnych nurtach ze szczególnym umiłowaniem do Vinyasy, obecnie jej joga łączy style, którymi nasiąkła podczas własnej praktyki oraz kursu nauczycielskiego. Przykłada ogromną wagę do pracy nad prawidłowym oddechem oraz usprawnianiem pracy stóp i ogólnej sprawności ciała przez elementy mobility w praktyce. Głęboko wierzy, że ruch jest dla każdego, wystarczy tylko znaleźć taki, który nas cieszy żebyśmy chętnie do niego wracali.

Paid extra

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 90 zł / doba
 • Dodatkowa osoba w pokoju (nie korzystająca z pakietu):
  Nocleg - 150 zł./doba
  Nocleg ze śniadaniem - 200 zł./dobra
  Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją: 295 zł./doba
 • Dopłata do pokoju o podwyższonym standardzie:
  Superior z wyjściem na taras- 60 zł/doba
  Apartament Junior - 100 zł/doba
  Apartament Delux - 150 zł/doba
 • Sposób serwowania posiłków zależny jest od ilości gości korzystających z pakietu w danym dniu

Dzieci:
Dziecko do 4 roku życia - bezpłatnie na łóżku z rodzicami, wyżywienie z rodzicami gratis. Maksymalnie dwoje dzieci w pokoju Dziecko od 5 do 12 roku życia (na dostawce - maksymalnie 1 dostawka w pokoju) nocleg ze śniadaniem: 70,00 zł/ dobę. Dziecko od 5 do 12 roku życia (na dostawce - maksymalnie 1 dostawka w pokoju) nocleg ze śniadaniem i kolacją: 120,00 zł/ dobę.

Good to know

HOT JOGA :

Hot joga (jej odmiany to Bikram joga lub Vinyasa joga) to jedna z form hatha-jogi uprawiana w wysokich temperaturach (35-40 st. C) i przy dużej wilgotności powietrza - ok. 60%. Warunki te mają na celu odtworzenie naturalnych warunków atmosferycznych panujących podczas praktyk w Indiach. Wysoka temperatura i wilgotność powoduje zintensyfikowanie efektów ćwiczeń - ciepło otoczenia pomaga rozgrzać szybciej mięśnie, co przyczynia się do ich większej elastyczności i lepszego rozciągnięcia, a tym samym minimalizuje ryzyko urazów. Gorąco przyspiesza spalanie tłuszczu, przyspiesza też pracę serca, zwiększa pocenie się, pomagając w detoksykacji organizmu. I wreszcie, najważniejszy i najprzyjemnieszy efekt: ciepło pozwala się zupełnie zrelaksować. Metoda Vinyasa, polega na płynnym przechodzeniu z jednej pozycji na drugą. Uważa się, że Vinyasa Hot Joga jest odpowiednia dla osób początkujących w praktyce w wysokej temperaturze. Praktyka w Hotelu Mercure Dosłońce odbywa się właśnie w takich warunkach, dlatego proponujemy na poranne praktyki przy odpowieni strój.

Ćwiczenie hot jogi przynosi wiele korzyści:
 • Zwiększoną witalność
 • Detoksykację organizmu
 • Zwiększony dopływ tlenu
 • Lepsze krążenie krwi
 • Zmniejszony poziom cholesterolu
 • Wzmocnione kości
 • Zwiekszoną pojemność płuc
 • Poprawę trawienia
 • Wzmocnienie systemu odpornościowego
 • Lepsze poczucie równowagi, siłę i elastyczność
 • Osiągniecie i utrzymanie prawidłowej wagi ciała
 • Obniżony poziom stresu
 • Siłę woli i sprawność umysłu

Stay program

PROGRAM POBYTU:

Podczas całego pobytu w Zakątku Lobby dostępne są herbaty ziołowe, woda z cytryną, w wybranych godzinach serwowane są koktajle oczyszczające

PIĄTEK

15.00-16.00 Przyjazd, zakwaterowanie
16.30 Przywitanie z uczestnikami praktyk - poczęstunek koktajlem oczyszczającym - Zakątek Lobby
17.30-19.00 WIECZORNA PRAKTYKA JOGI
19.30-20.30 Lekka, jednodaniowa kolacja serwowana w Restauracji Planeta Smaków
20.00 - 22.00 Pielęgnacyjny rytuał oczyszczający w saunie parowej (peeling z maską na ciało)


SOBOTA

7.15-8.30 HOT VINYASA Strefa Wellness
9.00 - 10.00 Energetyczne śniadanie serwowane w Restauracji Planeta Smaków
10.00 - 10.30 Warsztaty – pokaz technik masaży balijskich
11.00 – 2-gie śniadanie - koktajl oczyszczający
Czas wolny
13.00-14.00 Obiad 3 daniowy, serwowany w Restauracji Planeta Smaków
15.30 - Podwieczorek - koktajl oczyszczający
16.00 - Wspólne wyjście do Zagrody Dosłońce na popołudniowe karmienie zwierząt
17.30-19.00 Wieczorna YOGA YIN 
19.00 - 20.00 Lekka, jednodaniowa kolacja, serwowana w Restauracji Planeta Smaków
19:00-21:00 Wieczór muzyczny z muzyką na żywo w Księżycowym Lobby Barze

NIEDZIELA

7.15 - 8.30 HOT VINYASA - Strefa Wellness
9.00-10.00 Energetyczne śniadanie serwowane w Restauracji Planeta Smaków
10.00 - 10.30 Warsztaty – pokaz technik masaży balijskich
11.00 – 2-gie śniadanie - koktajl oczyszczający

Czas wolny lub wykwaterowanie

Doba hotelowa w niedzielę przedłużona jest do godz. 16.00
* Hotel zastrzega sobie możliwość godzinowej modyfikacji programu

"It slims, rejuvenates, cleanses mind and body, regenerates". We invite you to the only weekends in Małopolska with HOT YOGA classes, combined with a healthy, cleansing diet and body treatments.


Package includes:

 • 2 nihts in a double standard room
 • Daily vegetarian breakfasts, lunches and dinners - served in the Planet of Flavors Restaurant, based on organic products and from local suppliers
 • Two vegetable detoxifying cocktails every day
 • Herbal cleansing teas and water with lemon available unlimited
 • 2 morning HOT YOGA practices
 • 2 evening yoga practices combined with relaxation
 • Sauna cleansing ritual
 • 1 restorative Balinese massage based on warm coconut oil (30 min.)
 • Ticket to the Dosłońce Homestead - opportunity to commune with animals combined with feeding
 • Daily relaxation in the Wellness Zone with a swimming pool, jacuzzi, 3 saunas)
 • Participation in the hotel attractions - according to the schedule
 • Parking

 

Important information
Check-in - from 15:00
Check-out - to 12:00
Policy towards children

Children up to 4 years old - free of charge in the bed with their parents, free meals with their parents. Up to two children in a room. Child from 5 to 12 years of age (on an extra bed - maximum 1 extra bed in the room) overnight with breakfast: 70 PLN / day. Child from 5 to 12 years of age (on an extra bed - maximum 1 extra bed in the room) overnight with breakfast and dinner: 110.00 PLN / day.

Policy towards animals

We accept stays with dogs of small breeds. The fee for a dog is PLN 50.00 gross / per day.

Parking - information

Car park is free of charge to all hotel guests - space reservation is not required.

Cancellation conditions

In order to guarantee the reservation, it is required to make a prepayment for 50% of the booking value via the online payment system or provide credit card details. The advance payment for a guaranteed reservation is not refundable in the event of cancellation.

Payment methods
Visa Visa Electron MasterCard Maestro American Express
Newsletter

5% discount on direct bookings!

mobile nav bg
see on map

In order to provide services at the highest level, the Website uses cookies saved in the browser's memory . Detailed information on the purpose of their use and the possibility to change cookie settings can be found in the Privacy Policy.
By clicking ACCEPT ALL, you agree to the use of technologies such as cookies and to the processing of your personal data collected on the Internet, such as IP addresses and cookie IDs, for marketing purposes(including automatically matching ads to your interests and measuring their performance) by Start Travel Sp. z o.o., ul. Kapelanka 60, 30-347, Kraków . You can change cookie settings in the settings.

Manage privacy settings
Cookies necessary for the operation of the website

Cookies necessary for the operation of the services available on the website, enabling the viewing of offers, making reservations, supporting security mechanisms, among others: authentication of users and detection of abuse.

Analytical cookies

Cookies allow the collection of information about the user's use of the website to optimize its functioning and to adapt to the user's expectations.

Marketing cookies

Cookies allow the display of marketing content tailored to user's preferences, and the sending of notifications about marketing offers corresponding to their interests, including product information as well as information about services provided by the website administrator and third parties.

Your preferences have not yet been saved