Weather: 24 °C
Local time: 24/07/2021 10:42
  • pl
  • en
  • uk
  • pl
  • en
  • uk

Dosłońce 56, 32-222 Racławice

40 minutes from Krakow

Image

Wyjątkowe dni i idealne prezenty…

21 i 22 stycznia coraz bliżej, a co to może oznaczać? Czy pamiętasz co to za święto? Światowy Dzień Pocałunku, a może Dzień Dziecka? Nie! To dni wyjątkowych osób w Twoim życiu, którzy byli z Tobą od najmłodszych lat, wychowywali Cię, pomagali Ci, wspierali Twoich rodziców i nie raz pozwalali na dużo więcej, niż rodzice właśnie. A mowa tutaj o …. BABCI i DZIADKU!

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, pomysł obchodzenia tego dnia pojawił się już w 1964 roku, a popularyzację tego dnia rozpoczął tygodnik “Kobieta i Życie”, dzień ten ma na celu uhonorowanie wszystkich babć, pokazanie im jak bardzo są potrzebne i jak są kochane. Jakiś czas później, bo w latach osiemdziesiątych pojawił pomysł na uhonorowanie wszystkich dziadków i Dzień Dziadka rozpoczęto świętować 22 stycznia, czyli zaraz po Dni Babci, święto to ma te same cele co Dzień Babci. Pomysł świętowania tych dni przyszedł do nas z Ameryki, lecz tam babcia i dziadka świętują wspólnie w Narodowy Dzień Dziadków.

Kolejny raz nie masz pomysłu co kupić babci i dziadkowi, przerażają Cię godziny spędzone w sklepach czy przed komputerem w poszukiwaniu idealnego prezentu? Oto 10 pomysłów na idealny prezent dla babci i dziadka, które mogą Ci pomóc.

1) Dla babci ciepły szal, a dla dziadka rękawiczki, aby mogli chodzić na wspólne zimowe spacery.

2) Bilet do kina, teatru, opery czy filharmonii oraz romantyczna kolacja w przytulnej restauracji, aby mogli się poczuć, jak za dawnych lat na romantycznej randce.

3) Kubki z napisami: Bo babcia kocha najbardziej! Nie ma lepszego dziadka! oraz duży, ciepły koc, aby mogli pijąc herbatę wieczorem, przykryci kocem mogli myśleć o swoich kochanych wnuczkach.

4) Foto-książka ze specjalną dedykacją czy też zdjęcie w ramce ukochanych wnucząt na pewno ucieszy nie jedną babcię, czy dziadka!

5) Gdy babcia i dziadka uwielbiają czytać, kup im książki ich ulubionych autorów.

6) Babcia i dziadek mają poczucie humoru i lubią się pośmiać? Możesz kupić im grę planszową, na przykład “Gierki małżeńskie”, mogą grać sami, ze swoim dziećmi, a nawet wnuczkami. Mnóstwo śmiechu gwarantowane!

7) Telefon, czy tablet, żeby babcia i dziadek mogli mieć z Tobą łatwiejszy kontakt, gdy nie ma Cię blisko nich.

8) Ulubiona, owocowa herbata, miód, sok malinowy i czekoladki, coś na osłodę życia na pewno się przyda.

9) Ciasto upieczone przez Ciebie i nowy zestaw filiżanek porcelanowych oraz wspólna herbata sprawi dużo przyjemności.

10) A gdyby tak relaks w hotelu? Jeśli dziadkowie mieszkają blisko Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa możesz wykupić im Pakiet Senior Day Spa, podczas którego skorzystają z masażu klasycznego wybranej części ciała, kąpieli siarczkowej lub borowinowej i dwóch zabiegów aparaturowych rehabilitacyjnych, a także skorzystają z konsultacji fizjoterapeuty. Dopełnieniem będzie relaks w Strefie Wellness, jak również wyśmienity obiad w Hotelowej Restauracji Planeta Smaków.

Pakiet Senior jest także oczywiście dostępny z noclegiem, wtedy dziadkowie będą mieć zapewniony nocleg wraz ze śniadaniem i kolacją, nieograniczony dostęp do Strefy Wellness, każde z nich skorzysta z konsultacji fizjoterapeuty, masażu klasycznego wybranej części ciała, kąpieli siarczkowej lub borowinowej oraz będą mogli uczestniczyć we wszystkich atrakcjach hotelowych.

Czy taki prezent nie jest idealny? Relaks, odpoczynek, regeneracja, ale także rehabilitacja. Malownicza okolica, z dala od zgiełku miasta sprzyja wyciszeniu i zachęca do spacerów na świeżym powietrzu.

A dodatkowym prezentem może być także Twój pobyt w hotelu. Czas poświęcony babci i dziadkowi, wspólnie spędzony dzień i odpoczynek na pewno sprawi, że na zmęczonej twarzy babci i dziadka pojawi się uśmiech! Ten czas poświęcony bliskim, może okazać się właśnie najwspanialszym prezentem. Chcesz im sprawić radość i zostać najlepszym wnuczkiem/wnuczką? Nie czekaj, rezerwuj! Już szykujemy dla Ciebie voucher prezentowy.

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa zaprasza!

Leave a Comment

Your email address will not be published.*

Brak zdjęcia