Weather: 16 °C
Local time: 07/10/2020 15:38
  • pl
  • en
  • uk
  • pl
  • en
  • uk

Dosłońce 56, 32-222 Racławice

40 min od serca Krakowa

Image

Poczuj się jak na Bali

A gdyby tak… BALI?!

Z czym kojarzy Ci się Bali? Ta piękna indonezyjska wyspa ciesząca się dużą popularnością wśród turystów, ale jednocześnie tropikalna, dzika dżungla, porośnięta niesamowitą roślinnością. Zieleń, bogata roślinność, piasek, błękit wody, szum fal to wszystko znajdziesz na BALI…  Z pewnością to nie wszystko co związane z tą wyspą – kultura, religia, ludzie, specyficzny klimat… Dużo kolorów i różnorodności!

Nie wiem czy wiesz, ale…

Bali jest oddzielona od kolejnej indonezyjskiej wyspy Lombok cieśniną Bali i właśnie pomiędzy tymi dwoma wyspami przebiega „Linia Wallaca”, która biorąc pod uwagę sens botaniczny i zoologiczny oddziela Azję od Australii i Ocenii. Na dwóch wyspach znajdujących się w niedalekiej odległości od siebie występują zupełnie inne gatunki roślin i zwierząt.

Ania, Marek, Krzysiek? Wszyscy mamy jakoś na imię, na Bali już nie jest tak łatwo…  Na Bali funkcjonuje sześć niezależnych systemów imiennych, z których każdego używa się w innych okolicznościach? Najczęściej używa się imion nadawanych w kolejności urodzin, wspólnych dla kobiet i mężczyzn. Pierwsze dziecko zawsze nazywać się będzie Wayan lub Ayu, drugie Nyoman lub Eka, trzecie Made, Gede lub Nengah, czwarte zaś Ketut, po czym cykl zaczyna się od nowa, to znaczy piąte dziecko znów będzie nazywać się Wayan i tak dalej…

Sylwester to dla Ciebie mało? Nowy Rok to też powód do święta! A co z Bali? Podczas balijskiego nowego roku zwanego Nyepi – Dniem Milczenia, wszyscy ludzie przebywający na wyspie zobowiązani są do niewychodzenia z domów i niezapalania świateł przez całą dobę. Balijczycy udają, że wyspa jest niezamieszkana, aby demony, które wypędzili dzień wcześniej podczas spektakularnej ceremonii Ogoh-Ogoh, omineły Bali i powędrowały na inną wyspę.

Ale gdy lubisz świętować to Bali to idealne miejsce dla Ciebie! Średnio co trzy dni na Bali obchodzone jest jakieś święto!

Na co lubisz wydawać pieniądze? Zakupy? Jedzenie? Przyjemności? Balijczycy ponad połowę swojego miesięcznego budżetu wydają na aktywność religijną, ceremonie, składanie codziennej ofiary.

Przez pierwsze 3 miesiące po narodzeniu, balijskie dzieci nie mogą dotknąć ziemi, ani spożywać innego pożywienia, niż pokarm matki.

Wielu ludziom na pewno myśląc o Bali przychodzą do głowy masaże. Masaż balijski wykonywany przez rodowitego Balijczyka lub Balijkę to na pewno świetna sprawa. Masaż balijski jest to tradycyjna, starożytna technika leczenia bólu wielu przypadłości, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Masaż balijski łączy ze sobą elementy akupresury, refleksoterapi– i aromaterapii z użyciem olejków eterycznych. Balijczycy wierzą, że aby osiągnąć spotęgowany stan rozluźnienia ciała i umysłu, krew i tlen muszą swobodnie przepływać i tylko wtedy energia przepływa bez ograniczeń – na tym polega wyjątkowość tego masażu. Masaż balijski jest wykonywany na konwencjonalnym łóżku do masażu lub na miękkiej macie rozłożonej na podłodze. Olejki stosowane w tym zabiegu mają na celu rozluźnienie spiętych mięśni, wywołać fizyczną przyjemność i oddalić niepokój oraz uczucie presji.

Balijska terapia masażem daleka jest od delikatnych zabiegów typowych dla europejskich zabiegów. Dzięki swojej intensywności jest on skuteczny w sięganiu w głąb napiętych i obciążonych mięśni, aby złagodzić ich skurcz. W celu dotarcia do głębszej tkanki mięśni, w masażu balijskim stosuje się silny ucisk akupunkturowy na zmianę z energicznym rozbijaniem i rozcieraniem tkanki mięśniowej.

Chciałbyś spróbować takiego masażu? A nie masz możliwości podróżować na Bali? Chciałbyś przez chwilę poczuć się jak na tej cudownej wyspie? Zapraszamy do Hotelu Mecrure Racławice Dosłońce Conference&Spa, gdzie chociaż na chwilę, dzięki naszym Balijkom przeniesiesz się do tej wspaniałej krainy, na pewno nie pożałujesz.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.*

Brak zdjęcia